Veteriner Hekiminizi Nasıl Seçmelisiniz?

 

“Evcil Hayvanınızın sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmesini sağlayan veteriner hekiminizi nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz ?”

acil veterinerEğer bir evcil hayvanınız varsa ve onu çok seviyorsanız veteriner hekiminiz sizin için çok önemlidir. Veteriner hekiminiz, küçük dostunuzun daha mutlu, daha sağlıklı, daha uzun bir ömür geçirebilmesi için sizin en önemli yol göstericiniz ve sorun çözücünüz olacaktır. Veteriner hekimin seçimi uzun süreli bir birlikteliğin başlangıcıdır. Veteriner hekiminize evcil hayvanınızın basit sorunları, beslenmesi, genel sağlık problemleri, aşılamaları, acil durum müdahaleleri, cerrahi operasyonları gibi birçok durumda yıllarca başvuracaksınız. Bu nedenle veteriner hekiminizin seçimi tıpkı aile hekiminizin seçimi gibi çok dikkatle yapılması gereken bir iştir.

Veteriner hekimin seçiminde akılda tutulması gereken birçok etken vardır. Veteriner hekimin kliniğinin yeri, sunduğu hizmetler, çalışma saatlerinin size uygunluğu, acil durumlarda ulaşılabilirliği, sizin ve evcil hayvanınız ile ilişkisi gibi konular dikkatle değerlendirilmelidir. Veteriner hekiminizle bir ekip halinde çalışabilmeniz küçük dostunuzun kaliteli bir yaşam sürmesinin garantisidir. Küçük dostunuza karşı tutkunuzu sizinle aynı seviyede paylaşabileceğine emin olacağınız ve bütünüyle güvendiğiniz veteriner hekimi bulmalısınız.

” Bir veteriner hekime ihtiyacınız olmadan önce bir veteriner hekim bulun!”

Aşağıdaki maddeler size araştırmanızda ve doğru seçim yapmanızda yardımcı olacaktır:

acilveterinerhizmeti1. Güvendiğiniz başka bir evcil hayvan sahibinin veteriner hekim tavsiye etmesini isteyin. Size bu hekimi özellikle niçin tavsiye ettiğini mutlaka sorun. Bir başka yere taşınıyorsanız bir önceki hekiminizden size birini tavsiye etmesini isteyebilirsiniz.
2. Bir veteriner kliniği size tavsiye edildiğinde, çalışan veteriner hekimler ve diğer personel ile tanışmak amacıyla randevu alın. Kliniğe ilk girdiğinizden itibaren genel temizliği, rahat ve profesyonel bir atmosferin olup olmadığı, personelin size karşı tutumu gibi noktaları dikkatle inceleyin.
3. Personelin sorularınıza sıkılmadan rahatlıkla cevap verip vermediklerine dikkat edin. Kliniğin verdiği hizmetler hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeye çalışın ve kliniğin size gezdirilerek tanıtılmasını isteyin. Kliniğin mevcut teknik donanımı ve personelin bu konudaki eğitimleri konusunda bilgi alın.
4. Veteriner hekimin profesyonel organizasyonlara üye olup olmadığını öğrenin. Sorumlu hekimin ve kliniğin ilgili yasal düzenlemelere uygunluğuna özellikle dikkat edin.
5. Rahatlıkla soru sormaktan çekinmeyin. Alacağınız cevaplar doğru seçimi yapmakta size anahtar olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Acil Veteriner Hizmeti Copyright © 2010