Home / Blog / Bunu biliyormuydunuz?: Kadıköy Acil Veteriner

Kadıköy Acil Veteriner

Kadıköy Acil Veteriner
Hepimiz hayatımızda bir yol arkadaşı, sevimli bir arkadaş ve kadim bir dost olmasını isteriz öyle değil mi? Sahip olduğumuz evcil hayvanlarımız bizlerin sürekli yanında olan, acılarımızı paylaşan, bizleri mutlu eden mükemmel canlılardır. Bu yüzden onlara elimizden gelen en büyük şefkati göstermeli ve hayatlarına maksimum derecede değer vermeliyiz.
Bir evcil hayvana sahip olmasak bile sokakta gördüğümüz hayvanları da korumalı, onlara zarar gelmesine engel olmalı ve elimizden gelen yardımı onlara yapmalıyız. Yaralı bir hayvan gördüğümüzde onları acil olarak bir veterinere götürmeli, evcil hayvanlarımızın bakımını da hiçbir şekilde aksatmamalıyız. Kadıköy Acil Veteriner, 7/24 hizmet veren ve sizlerle maksimum derecede ilgilenen bir bakım servisidir. Her türlü acil durumda veya rutin kontrolde can yoldaşınızı bu merkeze getirebilir ve en üstün hizmeti almasını sağlayabilirsiniz. Sizlerin ve dostunuzun mutluluğunu önemseyen ve gece gündüz bunun için emek veren kurumumuza sizleri bekliyoruz. Küçük dostlarımızın iyileştiğini görebilmek, sizlerin onlarla birlikte mutlu olduğuna şahit olmak bizlerin alabileceği en büyük ödüllerden bir tanesidir.
Kadıköy Acil Veteriner Servisi Bakım Yardımı
Evcil hayvan sahibi olmak büyük bir mutluluk verse de aslında büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Onların bakımlarını düzenli olarak yaptırmalı, muayenelerini geciktirmemeli ve hayatının her alanında onların her durumuyla ilgilenmelisiniz. Sadece onlarla oynamak ve sevmek için evcil hayvan sahibi olduysanız, bu sorumluluğu taşıyamayabilirsiniz.
Bir evcil hayvan sahibi olduğunuzda, öncelikle bir veterinere başvurmalı ve kesinlikle aşılarını kontrol ettirmelisiniz. Yapılmayan gerekli aşılarını hemen yaptırmalı ve Kadıköy Acil Veteriner servisimizde sizlere verdiğimiz tavsiyelere kesinlikle uymalısınız. Özellikle ilk defa bir evcil hayvan sahiplendiyseniz, bir profesyonele danışmak sizler için çok daha iyi olacaktır. Bakım konusunda bizlerden yardım alabilir ve tavsiyelerimizle onlara hak ettiği konforlu yaşamı sunabilirsiniz.
Öncelikle kliniğimizde evcil hayvanlarınızın rutin kontrollerini yapıyor ve sağlıklarında bir sorun olup olmadığını inceliyoruz. Buna göre onlara gerekli tedaviyi uyguluyor ve sizlere gerekli ilaçları vererek nasıl bakım yapmanız gerektiği hakkında tavsiyeler veriyoruz. Bunun dışında onların günlük ihtiyaçlarını nasıl karşılamanız gerektiğini, onları nasıl eğitmeniz gerektiğini ve sahip olduğunuz türün hangi özelliklere sahip olduğunu sizlere detaylı bir şekilde Kadıköy Acil Veteriner servisimizde açıklıyoruz.
Evcil Hayvanlarınızı Önemseyin
Bir evcil hayvan sahiplendiyseniz, tüm bu sorumluluklarınızın bilincinde olmalı ve artık yalnız yaşamadığınızı aklınızda bulundurmalısınız. Attığınız her adımda bir kez daha düşünmeli ve onları riske atacak durumlardan kaçınmalısınız. Özellikle uzun süre evde olamayacağınız durumlarda sürekli olarak aklınızda onlar bulunmalıdır. İşte mesaiye kalacaksanız, bir süreliğine evden ayrılacaksanız veya eğlenmeye çıkıyorsanız evcil hayvanlarınızı da düşünmeli ve onların bakımını eksik etmemelisiniz.
Aynı kendi kişisel bakımınıza özen gösterdiğiniz gibi, en yakın dostlarınızın kişisel bakımlarına da büyük önemde dikkat etmelisiniz. Bizlerde pek sık görülmeyen fakat hayvanları rahatsız edebilen bazı durumlardan kaçınmak için, tırnaklarını sürekli kesmeli ve tüylerine düzenli olarak bakım yapmalısınız. Kadıköy Acil Veteriner servisimizde sizlere vereceğimiz tavsiyelere göre temizlik işlemlerini gerçekleştirmeli ve kesinlikle aksatmamalısınız.
Evcil hayvanlarınızın beslenmesi de bizlerden oldukça farklı olduğu için bu konuda da bir uzmana danışmanız en doğru seçenek olacaktır. Hangi mamaların onların sağlığı için daha iyi olduğunu ve hangi sıklıkla beslenmesi gerektiğini doğru bir şekilde öğrenin. Bunu dışında onları belirli aralıklarla dışarıya çıkartmalı ve tuvalet eğitimini de kusursuz bir şekilde vermelisiniz. İnanın onlarla yaşamaya başladığınızda hayatta kendiniz yalnız hissetmeyecek ve kesinlikle daha güçlü olacaksınız. İçinizdeki hayvan sevgisini mutlaka keşfedin ve onu dışarıya vurun. Bu sayede hem siz hem de onlar çok daha huzurlu bir hayatın kapılarını aralayabilirsiniz!

Acil Veteriner Hizmeti Copyright © 2010